Підсумки бізнес-кави «Навчання та розвиток працівників в умовах індустрії 5.0»

16.09.2024

5 хв

129 переглядів

12 вересня Премія HR-бренд Україна разом з партнерами провели офлайн зустріч у Києві для директорів з персоналу провідних компаній України.

На заході учасники говорили про комплексний підхід до управління талантами, цінність skills-based підходу для компаній та співробітників, важливість навчання й постійного розвитку персоналу. Також спікери ділилися власним досвідом, як і чому навчають співробітників в період трансформацій та які навички необхідні працівникам в умовах Індустрії 5.0.

Ірина Блінова, Лідерка Академії PwC Україна, Assoc CIPD, членкиня правління, волонтерка відділення CIPD та Дарина Андрійчук, Старша Менеджерка Академії PwC Україна, FCCA, розповіли про синергію людських талантів та інноваційних технологій, а також про нові можливості на ринку праці, які з’являються саме в індустрії 5.0. Спікери наголосили на необхідності запровадження skills-based підходу у бізнес і навели цікаві факти із свого дослідження компанії:

  • 6 з 10 працівників потребуватимуть навчання до 2027 року і це перевага роботодавця, яку потрібно використовувати!
  • Близько 50% співробітників сьогодні має доступ до адекватних можливостей для навчання
  • В середньому 44% навичок окремого працівника потребують оновлення.

Щоб залишатись конкурентоспроможними у довгій перспективі, необхідно включати програми розвитку навичок працівників до культури та стратегії бізнесу.

Наталія Дороніна, директорка з підтримки бізнесу компанії Lifecell, розповіла про тонкощі навчання своїх співробітників в епоху невизначеності, про процес визначення стратегічних напрямків Business Support компанії на 2024 рік та поділилась досвідом створення комунікаційної платформи для підтримки працівників під час трансформацій.

При трансформаціях в компанії важливо фокусуватися на особистій власній цінності працівника.

Ірина Соколова, керівниця напрямку навчання та розвитку ЕРАМ Україна, розповіла про цінність skills-based підходу, про використання його на різних етапах життєвого циклу спеціаліста від моменту залучення талантів на ринку праці й онбордингу до утримання й навіть оффбордингу. Поділилась тим, як в ЕРАМ будують шлях професійного розвитку спеціаліста, спираючись на індивідуальні потреби кожного.

Більшість компаній розуміють, що skills-based підхід має свої переваги і вже почали рух в цьому напрямку. Адже це не лише про hard, а й про soft skills, такі як креативне та критичне мислення, емпатія тощо. Компаніям важливо не упускати ці навички, а навпаки постійно підтримувати їх разом з тим, яка широка палітра нових технічних навичок в нас постійно з’являється.

Ірина Соколова
керівниця напрямку навчання та розвитку ЕРАМ Україна

Поліна Торопова, керівниця Learning and Development Consulting Smart Solutions, зосередилась на темі балансу між набуттям нових навичок та отриманням освіти – «що важливіше?» З одного боку, навички є надзвичайно важливими для виконання професійних обов’язків, з іншого – саме освіта є фундаментом для освоєння нової професії. Відповідь: варто поєднувати ці два підходи, що гармонійно доповнюють один одного.

Також на заході виступила Анастасія Громова, директорка департаменту стратегії та методології управління персоналом в MХП, яка розповіла про досвід побудови системи, в якій зростають найкращі таланти і лідери. Пояснювала, як використовувати потенціал працівників для підвищення ефективності та конкурентоспроможності компанії. Анастасія детально розглянула інструменти комплексної оцінки персоналу залежно від рівня посади – що дає змогу менеджменту розробляти індивідуальні програми розвитку, що в свою чергу впливає на розвиток та успішність всієї команди.

Ми щиро захоплюємося компаніями, які вкладають значні зусилля в навчання та розвиток співробітників. З одного боку, піклування про розвиток навичок і компетенцій дає людям поштовх до професійного та особистісного росту та відчуття впевненості в своїх кар’єрних перспективах, що, безумовно, підвищує їх лояльність та залученість. З іншого, це дає компаніям безумовні конкурентні переваги на ринку через посилення внутрішньої експертизи, активне використання широкого спектру різноманітних інструментів, методів та елементів навчання, які «збираються» та кастомізуються під потреби конкретного бізнесу. Це робить бізнес-команди швидкими і адаптивними.

Лариса Онипко
лідерка Премії HR-бренд

Учасники заходу високо оцінили теми та виступи спікерів, залишившись із позитивними враженнями.

Такі заходи дуже важливі, тому що такий формат підсвічує проблеми і болі, з якими ми зараз стикаємось. Індустрія 5.0 – це не просто тренди, а нові виклики, які свідчать про те, що люди повинні змінюватись, хоча психологічно нам цього не хочется. Ми хочемо нового, але не готові прощатися зі старим. Тому розвиток і навчання – це те, що допоможе нам швидше рухатись вперед і це дуже правильний тренд. Це наш інтелектуальний фронт в умовах воєнного стану, який ми маємо тримати, як утримують військовий фронт наші воїни.

Поліна Торопова
Керівниця Learning and Development Consulting Smart Solutions

Окрему увагу приділили авторському некомерційному проєкту «Сенси об’єднують», який представила Марина Крамарєва, Head of outsourcing service Smart Solutions, створений за підтримки Премії HR-бренд Україна, Smart Solutions та Fillin. Мета проєкту – сприяти зміцненню єдності суспільства, підтримці військових та соціальній інтеграції ветеранів, забезпечуючи взаємодію між цивільними та військовими на основі принципу «Людина – Людина». Проєкт спрямований на створення атмосфери довіри, підтримки та розуміння в умовах війни.

Ми проводимо такі зустрічі, щоб ділитись безцінним досвідом та знаходити нові ефективні HR бізнес-рішення в Україні!

Дякуємо спікерам за відкритий діалог, всім учасникам за залученість та активність на події! Дякуємо партнерам OLX РоботаINGOSmart Solutions та Fillin за підтримку.