Підсумки бізнес-кави про сталість людського капіталу

04.04.2025

4 хв

91 переглядів

3 квітня Премія HR-бренд за підтримки компанії Sun One провели бізнес-сніданок на тему «Як забезпечити сталість людського капіталу 2025: виклики і стратегії». Захід зібрав близько 60 HR-директорів та СЕО компаній, які обговорили питання збереження кадрів в умовах нестабільності.

Однією з важливих тем стала еволюція бренду роботодавця, які стратегії ефективно працюють зараз, в умовах конкуренції за таланти. Лариса Онипко, лідерка Премії HR-бренд наголосила, що топ-командам бізнесів варто зосередитися на створенні надихаючої мети і сенсів для працівників, бути архітекторами формування національної свідомості і ідентичності. В умовах постійних змін, важливо переглядати ціннісну пропозицію роботодавця (EVP – Employee Value Proposition), зробивши її унікальною та автентичною, і постійно звірятися, чи відповідає наша пропозиція очікуванням працівників і кандидатів, як підкреслює сильні сторони бренду. Також Лариса Онипко відмітила, що робота з різноманітністю та інклюзивністю стає важливою частиною корпоративної культури і роботи з брендом роботодавця: залучення і підтримка молоді, реінтеграція ветеранів і ветеранок, ВПО, жінок. Бізнесу важливо активно працювати зі студентами, пропонуючи можливості для навчання, розвитку і працевлаштування в Україні, щоб молодь залишилася і побудувала кар’єру тут.

Ще один з пріоритетних напрямків у роботі з брендом роботодавця – це, безумовно, турбота про працівників. Надання психологічної підтримки, збереження та покращення ментального та фізичного здоров'я, гнучкі графіки та гібридні формати роботи – все це є важливими складовими сучасного підходу до благополуччя людей. Роботодавці тримають фокус на well-being і це системна та комплексна робота.

Лариса Онипко
Лідерка Премії HR-бренд Україна

Обговорили також питання корпоративного добробуту співробітників. Світлана Мозгова, директорка по роботі з персоналом, корпоративного партнерства та комунікацій агропромхолдингу «Астарта-Київ» презентувала проєкт «Активне довголіття», який команда системно впроваджує як в компанії, так і за її межами. Мета – започаткувати в Україні тренд на активне довголіття, подолати виклик дефіциту кадрів, залучити до роботи фахівців 60+, створити умови для продовження активного довголіття інших вікових категорій працівників компанії, підтримати економіку країни.

Проєкт «Активне довголіття» є прикладом того, як інтеграція медичних, фізичних і психологічних та низки інших аспектів та інструментів у корпоративну культуру може значно покращити не лише якість життя співробітників, а й продуктивність їхньої роботи. Це допоможе компаніям забезпечити стабільність та ефективність у найскладніші часи та підтримати економіку країни як під час війни, так і в період післявоєнного відновлення.

Світлана Мозгова
Директорка по роботі з персоналом, корпоративного партнерства та комунікацій агропромхолдингу «Астарта-Київ»

Щоб практичний досвід Астарти був більш помічним, команда компанії бере активну участь і у аналогічних проєктах національного масштабу: з міністерством соціальної політики працює над створенням Національної стратегії Активного довголіття, а з міністерством економіки – у робочій групі по написанню Національної програми Стійкість людського капіталу.

В ході бізнес-сніданку підняли й питання особливостей роботи з «синіми комірцями» в умовах швидких змін на ринку праці. Андрій Самчишин, General Manager Sun One, International Staffing Adviser, зазначив, що українці демонструють високу працелюбність та адаптивність, здатність зростати до менеджерів середнього рівня. Проте швидкі трансформації у сучасному бізнесі вимагають перегляду методів роботи. Довгострокові HR-стратегії для «синіх комірців» стають менш ефективними в умовах постійної невизначеності, тому важливим стає короткострокове планування та динамічні підходи до управління персоналом, що дозволяють швидко реагувати на зміни.

Ринок праці змінюється швидше, ніж ми встигаємо будувати стратегії. Головне для роботодавців – вміння оперативно ухвалювати рішення, бо саме гнучкість стане ключовою конкурентною перевагою у 2025 році.

Андрій Самчишин
General Manager Sun One, International Staffing Adviser

Катерина Цибур, директорка з персоналу компанії NOVUS, розповіла про ефективні методи утримання лінійного персоналу в актуальних умовах ринку праці, зокрема через внутрішні програми навчання, наставництва, адаптації та створення молодіжних кампусів для залучення та утримання молоді.

Утримання персоналу сьогодні — це ключова задача для всього українського ритейлу. В NOVUS ми переконалися, що найкраще працюють комплексні підходи. Компанія розробила комплексну стратегію, що складається з ініціатив, які не тільки знижують плинність, але й формують культуру корпоративної лояльності, перетворюючи роботу в ритейлі на повноцінний кар'єрний шлях, а не тимчасове працевлаштування. Особливу увагу NOVUS приділяє молоді, як існуючому персоналу, так і студентам, що приходять до нас на практику з профільних навчальних закладів.

Катерина Цибур
Директор з управління персоналу NOVUS

Михайло Матяш, доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри загальної і медичної психології Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, виступив з темою повернення ветеранів до цивільного життя. Він наголосив, що HR-директори відіграють ключову роль в адаптації ветеранів, які повертаються до компаній, а роботодавці мають бути готовими до їхнього повернення, враховуючи унікальний досвід і мотивацію цих фахівців.

Захід відбувся за підтримки партнерів: компанії Sun One, компанії Smart Solutions, креативного простору Creative Quarter, кавового партнера Discaf та інформаційного партнера HRM платформа Hurma.

Слідкуйте за новинами і долучайтесь до наступних івентів Премії HR-бренд!